עיר בריאה

יקנעם עיר פעילה ובריאה. ביקנעם הבריאות היא מעל הכל.

לפרטים ומידע על נגיף הקורונה, הקליקו על הקישור

  

אתר התכנית אפשרי בריא   

חזון הרשות: "עיר בריאה היא עיר שטוב יותר לחיות בה"

מתאמת הבריאות העירונית : מיכל דריהם
כתובת המרכז : אגף החינוך בניין העירייה
כתובת מייל: michald@yoqneam.org.il
משרד:9596002 - 04
פגישות- בתיאום מראש.

עיריית יקנעם חרטה על דגלה לשמור על בריאות התושבים, ולעודד כבר מגיל צעיר לפעילות גופנית ולהרגלי תזונה נכונים ובריאים.

מתוך חשיבה לקדם את נושא הבריאות ביישוב הצטרפה יקנעם לפני למעלה משנה לתכנית "רשת ערים בריאות" ולתכנית קידום בריאות של ג'וינט אשלים.
במהלך השנה הנוכחית מונתה מתאמת בריאות עירונית והיא תפעל להוביל תכנית קידום בריאות עירונית. מטרת העל של התכנית היא ליצור סביבה המתאימה לפרט ואשר מאפשרת בחירה קלה יותר באורח חיים פעיל ובריא, ובמתן כלים לשיפור אורחות החיים. בנוסף לכך תיבנה תכנית אב ייחודית לרשות וממנה ייגזרו תכניות אסטרטגיות לקידום אורח חיים בריא בקרב כל האוכלוסיות. במסגרת התכניות תתקיים פעילות להטמעת אורח חיים בריא ופעיל במערכת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. בתי הספר יעודדו לפעול להכרה כבתי ספר מקדמי בריאות מטעם משרד החינוך, משרד הבריאות ועוד. ככלל, קידום אורח חיים בריא יהיה מרכיב ראשי בתכניות העבודה של הרשות המקומית על כל מחלקותיה.
מדי 3-4 חודשים מתכנסת וועדת רשת ערים בריאות בראשותו של יו"ר הוועדה- ראש העיר, סימון אלפסי. בוועדה משתתפים נציגי עירייה ונציגים של ארגונים ציבוריים, פרטיים ועמותות. מטרת הוועדה היא לתאם בין הגופים העוסקים בקידום הבריאות וליצור מאמץ משותף בנושאים שונים הקשורים לקידום בריאות.
 

רשת ערים בריאות

רשת ערים בריאות פועלת למעלה מ-20 שנה בהנהגת ארגון הבריאות העולמי. הרשת מאגדת בתוכה רשויות, משרדי ממשלה וארגונים שונים הפועלים יחד לקידום אורח חיים בריא ברמה המקומית. הרשת מספקת יכולת התמקצעות ויצירת שותפויות לרשויות בתחום הבריאות.
עוד על פעילות הרשת באתר "רשת ערים בריאות".
 

קידום בריאות תכנית ג'וינט אשלים

תכנית קידום הבריאות של ג'וינט אשלים פועלת למעלה מ-10 שנים ב-15 רשויות בארץ. מטרת התכנית היא ליצור סביבה המאפשרת התנהלות בריאה תוך שיתוף הקהילה ומתן מענה לצרכיה. בכדי להגיע למטרה זו, פעילות התכנית מתמקדת בפיתוח מיומנויות אישיות ומקצועיות, הדרכה והכשרה של תושבים ואנשי מקצוע על מנת שיטמיעו את הידע בסביבה. התכנית פועלת בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות והחינוך והרשויות המקומיות.
 

ביקנעם חושבים בריא-מרגישים בריא.
לכל שאלה, בקשה או רצון לפעולה בתחום קידום הבריאות, הנכם מוזמנים לפנות למתאמת הבריאות העירונית.